Content video marketing – na czym polega jego fenomen?

Internet wyróżnia się na tle innych mass mediów, takich jak telewizja, radio czy prasa, ponieważ może oddziaływać na użytkownika za pomocą tekstu, dźwięku i obrazu. Z tego względu w social mediach ważne są nie tylko same treści, ale również przekazywanie ich w atrakcyjny sposób, co pozwoli przyciągnąć i utrzymać uwagę potencjalnego klienta. Dowiedz się, co zrobić, aby video content marketing przyniósł Twojej firmie jak największe korzyści! 

Agencja video content marketing – jak wybrać odpowiednią firmę?

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje działania w social mediach były profesjonalne i efektywne, warto skorzystać z usług agencji marketingowych, takich jak Kohai (https://kohai.pl/oferta/video-content-marketing/) – video content marketing jest jednym z przedmiotów działań tego typu firm. Dobra agencja reklamowa może stworzyć kompletną strategię marketingową dla Twojej firmy oraz zaplanować działania w social mediach w taki sposób, aby maksymalizować efekty przy jednoczesnym optymalizowaniu kosztów. 

Warto zdecydować się na współpracę ze specjalistami, którzy będą obsługiwać social media Twojej marki kompleksowo – nie tylko stworzą atrakcyjne treści, ale również wykorzystają je w skutecznych kampaniach reklamowych. Koniecznie sprawdź, jakie doświadczenie ma agencja, która miałaby prowadzić dla Twojej firmy video marketing. Białystok jest jednym z miast, w których znajdziesz dobre agencje marketingowe – możesz umówić się na spotkanie, w czasie którego poznasz portfolio oraz dowiesz się, czy oferta spełnia Twoje oczekiwania.

Czym jest video content i jakie są jego rodzaje?

Specjaliści od psychologii biznesu doskonale wiedzą, że dla ludzkiego mózgu znacznie łatwiej jest przyswoić treści, które powiązane są z wizualizacją. Można powiedzieć, że ze względu na natłok otaczających nas informacji stajemy się społeczeństwem obrazkowym. Odpowiedzią na te zmiany jest video content marketing – taka forma przekazu staje się coraz bardziej pożądana, ponieważ pozwala przykuć uwagę użytkowników Internetu. 

Przewaga treści przekazywanych za pomocą video nad tradycyjnym słowem pisanym jest bardzo istotna. Oglądanie filmiku jest czynnością wymagającą mniej zaangażowania i skupienia niż czytanie. Poza tym video:

  • ma dużą siłę oddziaływania na emocje, ponieważ można wykorzystać do ich kształtowania odpowiedni sposób montażu czy podkład muzyczny,
  • jest łatwe do udostępniania w mediach społecznościowych i za pomocą komunikatorów,
  • pozwala na dokładne zademonstrowanie produktu i usługi,
  • umożliwia budowanie wizerunku marki za pomocą właściwie dobranych treści.

W zależności od celu publikacji materiału oraz od specyfiki Twojego produktu możesz wybrać różne rodzaje materiałów video. Do najpopularniejszych należą:

  • filmy produktowe – uzupełniające lub zastępujące opis towaru, pozwalają widzowi na bliższy kontakt z produktem, zbliżony do tego, który miałby w sklepie stacjonarnym,
  • tutoriale – poradniki przedstawiające sposób wykorzystania wyrobów, często poszukiwane przez użytkowników,
  • unboxing – filmy przedstawiające proces rozpakowywania internetowych zakupów, najczęściej przeprowadzany przez influencera, którego obecność wzbudza w oglądających chęć posiadania produkt,
  • webinar – szkolenia on-line i panele dyskusyjne, w czasie których specjaliści dzielą się swoją wiedzą z użytkownikami, co sprawia, że marka zyskuje wizerunek eksperta w danej branży. 
  • transmisja na żywo – może służyć do prezentacji produktu lub być relacją ze zorganizowanego przez firmę wydarzenia.

Tak naprawdę w tworzeniu materiałów video jedynym ograniczeniem jest kreatywność twórców – warto stawiać zarówno na sprawdzone i lubiane przez Internautów formy, jak i realizować oryginalne pomysły, które pozwolą Ci się wyróżnić na tle konkurencji. 

Jak można wykorzystać video content marketing?

W zależności od tego, jaki efekt planujesz osiągnąć, treści video mogą być utrzymane w różnej stylistyce – wybierz na przykład między zabawnymi filmikami a historiami z przekazem. Ważne jest, aby publikowane materiały umacniały wizerunek Twojej marki i były zgodne z jej tożsamością. 

Krótkie filmy mogą uatrakcyjnić Twoją stronę internetową – z pewnością użytkownicy chętniej obejrzą video o zalecanym sposobie korzystania z produktu, niż będą czytać instrukcję użytkowania. Dla zwiększenia efektów sprzedażowych polecamy publikować materiały w serwisach zewnętrznych i postawić na social media marketing. Treści video można umieszczać na najpopularniejszych portalach społecznościowych, takich jak YouTube, X, LinkedIn, TikTok, Instagram czy Facebook. 

Coraz więcej potencjalnych klientów oczekuje nie tylko rzetelnych informacji tego, aby były one przekazane w ciekawy sposób. Z tego względu firmy z różnych branż, również tych powszechnie uważanych za poważne, sięgają po video marketing. Białystok należy do miast, w których znajdziesz sprawdzone agencje zajmujące się social mediami. Z ich pomocą będziesz mógł poszerzać grono swoich odbiorców i zwiększać swoje zasięgi na portalach społecznościowych. Jeśli stawiasz na ciągły rozwój Twojej firmy, koniecznie wykorzystaj video content w swoich działaniach marketingowych!